Nem kell különlegesnek lenni ahhoz, hogy valakinek jó élete legyen. Az élet nagy döntéseit mindenki maga hozza meg, mi segítünk a gyerekeknek és fiataloknak, hogy eljuthassanak ezekhez a mérföldkövekhez. Elmagyarázzuk az érthetetlent és megtanítjuk a lényeget.

A Menetszél Egyesület hátrányos helyzetű gyerekek felkarolására jött létre. Elsősorban a tanulással való kiemelkedésben hiszünk. Programjainkon segítünk megérteni az iskolai tananyagot, és felkészítjük a gyerekeket az élet fontosabb kihívásaira.

Tevékenységünk fókuszában az oktatás áll: gyerekprogramjaink, korrepetálásaink, kerekasztal-beszélgetéseink célja a gyerek- és felnőttkorúak segítése, tanítása, szociális érzékenyítése. Az előző félévben összesen 65 önkéntesünk korrepetált 80 nehéz helyzetben lévő gyermeket, heti rendszerességgel.

Emellett fontosnak tartjuk a szociális érzékenyítést: fiatal önkénteseinkkel kerekasztal-beszélgetéseket szervezünk, valamint cikkeket írunk a társadalmunkat érintő problémákról.

Menetszel_Egyesulet_visszateres

A csapat