Azokkal a fiatalokkal dolgozunk együtt, akik észreveszik, hogyan működnek bizonyos folyamatok, és nem elégszenek meg az egyszavas válaszokkal: lehetőséget adunk nekik, hogy ezt másokkal is megosszák, sőt, azt is megtanítjuk, hogyan tegyék ezt. Októberben indult programunkkal célunk egy olyan fiatalokból és civil szervezetekből álló közösség létrehozása, amely a médianyilvánosság segítségével hívja fel a figyelmet a társadalmunkat érintő problémákra.

Komplex képzésünk az újságírói alapismeretek mellett négy társadalmilag jelentős témakörre összpontosít: a gyermekvédelemre, a környezetvédelemre, a fogyatékossággal élők helyzetére, valamint a hajléktalanság kérdéseire.

A Dear Society honlapját és a már megjelent társadalmi témájú cikkeket a dearsociety.hu felületén találjátok.

Miből áll a program?

Média és szociális érzékenyítés képzés + cikkírási gyakorlat társadalmi témákban = Dear Society

A képzés

A képzés elméleti alapokat is tartalmaz, de elsősorban gyakorlatorientált, workshop jellegű oktatást biztosítunk.
Időtartam: kéthetente, szerdánként 18:00-20:30

Témák:

• Bevezetés és újságírás alapozó
  • Sajtóműfajok és a cikkírás alapjai
  • Vizuális érzékenyítés
  • Adatvédelem és újságírói etika
  • Gyermekvédelem
  • Hajléktalanság
  • Fogyatékossággal élők
  • Klíma- és környezetvédelem

Mit kell vállalnod?

• A programban való részvétel feltétele havonta 3 cikk megírása.
  • Részvétel a felkészítő tréningen ebben az időpontban: 2020. március 4. 18:00-20:30
  • A program során a képzési alkalmak legalább 90%-án való részvétel (a képzés a program szerves része)

Kiket várunk a programba?

szociálisan érzékeny, társadalmi kérdések iránt érdeklődő fiatal pályakezdőket és egyetemistákat, elsősorban a következő területekről:

• kommunikáció és médiatudomány
  • szociológia
  • szociális munka
  • pszichológia
  • tanári szakok, pedagógia
  • szabadbölcsészet
  • jog

Miért éri meg részt venni?

• ingyenes média és szociális képzés
  • gyakorlati tapasztalat (az egyetemmel egyeztetve szakmai gyakorlat elfogadtatására lehetőség)
  • publikációs lehetőség a dearsociety.hu felületén
  • tudásszerzés újságíróktól és szociális szakemberektől
  • hátrányos helyzetűek segítése önkéntes alapon
  • közösségépítés

Milyen hosszú a program?

4 hónap, az egyetemi félévhez igazodva

Jelentkezési határidő: 2020. február 9. vasárnap
Program indulása: 2020. március 4.
Program lezárása: 2020. június 17.

Hogyan jelentkezz?
A lent található „Jelentkezem” gombra kattintva töltsd ki a jelentkezési lapot!
Jelentkezési határidő: 2020. február 9. vasárnap 22:00

A kitöltött jelentkezési lapok és beküldött cikkek, ötletek alapján a program szervezői (média és szociális területen több éves tapasztalattal rendelkező fiatalok) választják ki azt a 20 önkéntest, akik a tavaszi félévben részt vehetnek a Dear Society programon.
A jelentkezést követően, a jelentkezési határidő lejárta után felvesszük Veled a kapcsolatot, és tájékoztatunk a további részletekről.

Kérdéseitekkel keressetek minket bátran a hello@dearsociety.hu email címen!

A Dear Society a Menetszél Egyesület programjaként valósul meg.